wtorek, 13 czerwca 2017

CzęstochowaW tym roku po raz kolejny, Zarząd Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie” zorganizował w  dniach 03-04.06.2017r., dla 52  mieleckich sympatyków życia w trzeźwości, wyjazd na XXIX Jasnogórskie Spotkania „Anonimowych Alkoholików”, pod hasłem:      „Dziękujemy niosąc pomoc tym, którzy jeszcze cierpią”.
Od godz. 18 odbywały się otwarte mitingi AA, Al-Anon, DDA, Anonimowych Narkomanów, Hazardzistów, itd. 
Wieczorem,  tradycyjnie  o 21.00 obył się  Apel Jasnogórski, połączony z zasłonięciem obrazu, zaś zaraz po nim na placu przed Szczytem Jasnogórskim, msza święta celebrowana przez ks. Biskupa  Antoniego Długosza. W tym roku już tradycyjnie, na cześć Papieża Franciszka po zakończeniu nabożeństwa, wszyscy tańczyliśmy  tango argentyńskie, a przewodniczył sam ks. Biskup.
Kolejnego dnia na godz. 13.00 zaplanowano  zawierzenie w  Kaplicy Matki Bożej.
W drodze powrotnej do Mielca,  zatrzymaliśmy się w Ojcowskim Parku Narodowym, gdzie zwiedzaliśmy Ruiny gotyckiego Zamku w Ojcowie,   które znajdują  się  w centrum Ojcowa na cyplu skalnym zawieszonym nad doliną.  Kolejną atrakcją była  wspólna wędrówka i zwiedzanie Jaskini Łokietka.

Po powrocie do Mielca nieco zmęczeni, ale doładowani pozytywną energią, uczestnicy już deklarowali chęć kolejnych wyjazdów. Jak mówi kierownik wyjazdu, Członek Zarządu Stowarzyszenia – Henryk Pokrzywiński - Jasnogórskie Spotkania „Anonimowych Alkoholików”, są ogromnym przeżyciem nie tylko dla nowych uczestników, ale dla wszystkich i stanowią swoiste doładowanie duchowe na dalsze, trzeźwe dni. To wspaniałe uczucie, kiedy słucha się autentycznych, płynących prosto z serca wypowiedzi ludzi, którzy przeszli przez piekło, czasem byli na samym dnie, a teraz sami starają się udzielać pomocy potrzebującym, dając świadectwo tego, że jeżeli tylko bardzo się chce, można osiągnąć wszystko”

A zatem, XXIX Jasnogórskie Spotkania Trzeźwościowe za nami. Wszyscy uczestnicy, zgodnie uznali je za jedne z najbardziej udanych. Przed nami nowe zadania – w tym,  najwcześniej - lipcowy wyjazd na XXV Spotkania Trzeźwościowe do Lichenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz