wtorek, 13 czerwca 2017

Turniej Strzelecki


        
          To już XIII, Turniej Strzelecki o Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia „NOWE ŻYCIE”. Impreza rozpoczęła się tradycyjnie ok godz. 12.00 w dniu  10.06.2017 r.  na Strzelnicy LOK w Mielcu, ul. Partyzantów, gdzie całymi rodzinami członkowie i sympatycy Stowarzyszenia uczestniczyli w rywalizacji i wspólnej zabawie, gdyż impreza ta ma charakter pikniku rodzinnego. Z tej okazji Stowarzyszenie  ufundowało pamiątkowe puchary i dyplomy dla zgłoszonych drużyn, oraz medale i nagrody rzeczowe dla dzieci i młodzieży, biorącej udział w Turnieju (dorośli strzelali z KBKS-u, dzieci z wiatrówki).       


                                                     
W turnieju tegorocznym uczestniczyły następujące reprezentacje:

§  Orzeł Biały - Strzelec
§  JS Strzelec 2093
§  Klub HDK Kirchhoff Polska
§  Rejonowy Klub HDK w Mielcu
§  Grupa OPOKA
§  Szpital Mielec
§  Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie”
Oraz takie drużyny jak:
·        Ciacho
·        Tygrysy
·        Koty
·        Ich Troje
·        2+1
·        Najemnicy

Złożone z członków i sympatyków mieleckich grup trzeźwościowych, przyjaciół czy rodzin.

Najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja – Jednostki Strzeleckiej 2093 w składzie: Pipała Marta, Zemmel Andrzej, Niedzielski Jakub i to oni przez rok będą właścicielami Pucharu Przechodniego Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”. 
                       (Najlepszym strzelcem okazał się Jakub Niedzielski.)

II miejsce przypadło drużynie „Ciacho”,


 a trzecie, drużynie Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”. 

Ponieważ był to przede wszystkim piknik rodzinny nie mogło zabraknąć konkursów dla najmłodszych. Zwycięzcy to: Tyler Deblock – gość z UK, Kamil Piętal i Michał Makowski.Obsługę sędziowską zapewnił Klub Strzelecki „Vis” LOK – Mielec, oraz „Ogniomistrz”, a Sędzią Głównym był kol. Zenon Krawiec. Catering zapewniła restauracja Dwa Mosty w przemiłej obsłudze szefowej Teresy Indyk . W sumie w pikniku uczestniczyło ok 70 osób.


 (Laureaci zawodów)

W organizację pikniku włączyła się ponownie Komenda Powiatowa Policji w Mielcu promując szeroko rozumianą profilaktykę oraz poprawę bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Mielec zapoznali uczestników z zagrożeniami związanymi z nadużywaniem alkoholu i innych środków odurzających prezentując min specjalne gogle symulujące zachowanie po użyciu alkoholu lub innych środków odurzających. Zapoznali również najmłodszych z zagrożeniami występującymi  ruchu drogowym oraz szeroko pojętą profilaktyką. Atrakcją była też możliwość „dosiadania” policyjnego motocykla.Turniej Strzelecki jak i inne nasze działania są realizowane przy udziale zleceniodawcy – Gminy Miejskiej Mielec.
Na koniec pragniemy podziękować Zarządowi Stowarzyszenia, a zwłaszcza Wirginiuszowi Królewiczowi, Januszowi Zielińskiemu, Agnieszce Fajerskiej oraz, Małgorzacie Makowskiej, Elżbiecie Warędzie, Józefowi Baumowi i wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w organizacji XIII Turnieju o Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie” – mówi Prezes Bogusław Kołacz.
Podziękować należy również sponsorom, którzy wspierają inicjatywy Stowarzyszenia, w tym roku były to mieleckie firmy: TARGUM MIELEC, REGAMET MIELEC, portal mielec.rabatem.pl oraz Fundacja IPIR.
Kolejnym działaniem Stowarzyszenia trzeźwościowego „Nowe Życie” jest organizacja wyjazdu na XXV Spotkania Trzeźwościowe  w Licheniu.

O kolejnych działaniach Stowarzyszenia będziemy informować na bieżąco. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz