poniedziałek, 24 czerwca 2024

XX Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie” .

 

XX Turniej Strzelecki

o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”

 

To już XX Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”, który rozpoczął się 22.06.2024. o godz. 12.00, tradycyjnie na Strzelnicy LOK w Mielcu, ul. Partyzantów, gdzie zaproszeni goście, członkowie oraz sympatycy Stowarzyszenia uczestniczyli w rywalizacji i wspólnej zabawie.

Ten jubileuszowy turniej uświetnili swoją obecnością Poseł na Sejm RP Pan Fryderyk Kapinos, Prezydent Miasta Mielca Pan Radosław Swół oraz Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia UM Mielca Pani Agata Ćwięka.

Nie zabrakło też mieleckich mediów – było z nami Radio LELIWA i mieleckie KORSO.

Ponieważ impreza ma charakter pikniku rodzinnego zorganizowaliśmy szereg zabaw i konkursów dla młodszych i starszych dzieci. Część przeznaczoną dla najmłodszych poprowadziły Panie Paulina i Renata. Pod ich czujnym okiem młodsze dzieci wzięły udział w różnych grach i konkursach, w tym w konkursie rysunkowym. Najlepsze z dzieci otrzymały nagrody, a pozostałe upominki za udział w zabawie. Dzieci rywalizowały również w strzelaniu z wiatrówki -  najmłodsi strzelali do baloników, a starsi do tarczy. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i nagrody, a wszystkie upominki oraz słodycze, ufundowane zostały przez Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie”.

 

W tegorocznym turnieju strzeleckim, uczestniczyło aż 18 drużyn i reprezentacji Klubów HDK oraz organizacji patriotycznych z terenu Mielca i okolic. Oprócz reprezentacji klubowych wystąpiły drużyny złożone z członków i sympatyków mieleckich grup trzeźwościowych, przyjaciół i rodzin.

W tym roku zwycięstwo wystrzelała drużyna „Same Dychy” w składzie Dominik Krupa, Patryk Kmieć, Grzegorz Kipa i to do nich trafił Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”.

II miejsce przypadło drużynie „BAUM” Kacper, Janusz i Maria Baum, a III miejsce drużynie „Stanka Łatanka” Rafał Strycharz, Bartłomiej Kilian, Waldemar Trzpis. Ich wyniki to odpowiednio 177, 176 i 172 pkt.– co świadczy o poziomie turnieju!

 Obsługę sędziowską i prowadzenie zawodów zapewnili koledzy z Klubu Strzeleckiego „Vis” LOK – Mielec, natomiast zawody poprowadził gościnnie Pan Grzegorz Kipa

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Michał Niemiec wynikiem 66 pkt na 70. Drugi wynik Nikola Kardyś – 64 pkt i Rafał Strycharz 64 pkt. 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Również młodzież uczestnicząca w strzelaniu z wiatrówek do tarcz i baloników otrzymała pamiątkowe medale i nagrody, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. 

Dzieciaki rywalizowały w różnych konkursach, w tym w konkursie rysunkowym – gdzie wygrywały cenne nagrody.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Turnieju i ufundowanie upominków dla uczestników należą się Panu Posłowi Fryderykowi Kapinosowi, oraz Panu Prezydentowi Radosławowi Swółowi którzy osobiście pojawili się na otwarciu naszej imprezy, oraz Firmie XERIMA z Mielca i DOBROWOLSCY z Wadowic Górnych. 

W trakcie pikniku odwiedzili nas również policjanci z KPP Mielec, Strażacy z Wozem Strażackim oraz Ambulans Pogotowia Ratunkowego z Mielca za co serdecznie dziękujemy Panu Komendantowi Policji w Mielcu mł. Insp. Tomaszowi Grazdzie, Panu Komendantowi PSP Mielec bryg. Łukaszowi Kapinosowi  i Panu Dyrektorowi Stacji Pogotowia – dr. Grzegorzowi Gałuszce.

Catering zapewniła tradycyjnie Restauracja „Dwa Mosty” niezawodnej szefowej Teresy Górskiej.

Podziękowania za organizację tak wspaniałej imprezy należą się Zarządowi Stowarzyszenia: Prezesowi Bogdanowi Kołaczowi, wiceprezesowi Wirginiuszowi Królewiczowi, oraz członkom zarządu Henrykowi Pokrzywińskiemu, Januszowi Zielińskiemu Krzysztofowi Małkowi Paulinie Niedbała i wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w pomoc w organizacji XX Turnieju Strzeleckiego o Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”.

Turniej Strzelecki jak i inne nasze działania są realizowane przy udziale zleceniodawcy – Gminy Miejskiej Mielec.

O kolejnych działaniach Stowarzyszenia będziemy informować na bieżąco.

WKr.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz