poniedziałek, 14 czerwca 2021

XVII TURNIEJ STRZELECKI O PUCHAR PREZESA NOWEGO ŻYCIA ZAKOŃCZONY


XVII Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego "Nowe Życie" zakończony!
Pisząc ten tekst patrzę jednym okiem na mecz, a drugim za okno, gdzie widzę jak niemiłosiernie leje i tak sobie myślę, że chyba tydzień wcześniej w Częstochowie żeśmy sobie wyprosili tę przychylność. Bo w tym roku, w trakcie XVII Turnieju Strzeleckiego o Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „NOWE ŻYCIE” zarówno pogoda, jak i frekwencja bardzo dopisały - w pikniku uczestniczyło blisko 150 osób.

Rozpoczęliśmy 12.06.2021 r. o godz. 12.00, tradycyjnie na Strzelnicy LOK w Mielcu, ul. Partyzantów, gdzie radośnie i rodzinnie członkowie oraz sympatycy Stowarzyszenia uczestniczyli w rywalizacji i wspólnej zabawie. W organizację pikniku tradycyjnie włączyła się Poradnia Specjalistyczna „ARKA” kierowana przez Fundację AUXILIUM.

Ponieważ impreza ma charakter pikniku rodzinnego zorganizowaliśmy szereg zabaw i konkursów dla dzieci starszych i młodszych. Część przeznaczoną dla najmłodszych poprowadziły Ania Jasińska, Joasia Sondej. Pod ich czujnym okiem młodsze dzieci wzięły udział w różnych grach zręcznościowych. Najlepsze z dzieci otrzymały nagrody, a pozostałe upominki za udział w zabawie. Nie zabrakło również kącika artystycznego, w którym Orlanna Tokarz, zaopatrzona w mnóstwo kolorowych kredek zorganizowała konkurs rysunkowy. Dzieci rywalizowały również w strzelaniu z wiatrówki do baloników i tarczy w swoich kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali medale i nagrody, a wszystkie upominki oraz słodycze, ufundowane zostały przez Fundację AUXILIUM z Poradnią Specjalistyczną „ARKA”.

W tegorocznym turnieju strzeleckim, uczestniczyły następujące reprezentacje:

 

·         JS 2093

·         GRH im. W. Lisa

·         Klub HDK Kirchhoff Polska

·         Rejonowy Klub HDK w Mielcu 

·         Klub HDK KPP w Mielcu

·         Klub HDK przy WSK PZL Mielec

·         Stowarzyszenie „Orzeł Biały - Strzelec”

·         Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP

·         PSP Mielec

·         Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie”

 

Oraz drużyny strzeleckie:

 

◄ SNAJPERZY

◄ SZCZURKI

◄ MORSY

◄ ICH TROJE

◄ KOMENDANCI

◄ WARIATY

◄ ALBERCI

◄ SOLARSCY

◄ TEAM MC

◄ BEZ NAZWY

◄ SAMI SWOI

◄ ELZA

◄ SPRZEDAM OPLA 

 

Złożone z członków i sympatyków mieleckich grup trzeźwościowych, przyjaciół i rodzin.

 

Najlepsi w tym roku okazała się drużyna „SAMI SWOI” w składzie Krzysztof Kiełb, Witold Wolak, Jerzy Wolak i to oni przez rok będą właścicielami Pucharu Przechodniego Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”. 
II miejsce przypadło drużynie „SPRZEDAM OPLA”, a III miejsce drużynie „TEAM MC” a ich wyniki to odpowiednio 147, 145 i 144 pkt. na 150 możliwych – co świadczy o poziomie turnieju – żadna z 10 pierwszych drużyn nie zeszła poniżej 140 pkt!

 

Obsługę sędziowską i prowadzenie zawodów zapewnił Klub Strzelecki „Vis” LOK – Mielec, Sędzią Głównym był kol. Kazimierz Podolski, a nad bezpieczeństwem i sprawnym prowadzeniem zawodów czuwał kol. Piotr Wójciak.

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Dąbrowski Andrzej wynikiem 150 pkt. Tu decydowało skupienie, gdyż trzech uczestników miało ten sam wynik!

Najmłodszym uczestnikiem był 9-cio letni strażak Adam Rzeszutek z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Kębłow.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe deski, puchary i dyplomy. Również młodzież uczestnicząca w strzelaniu z wiatrówek do tarcz i baloników otrzymała pamiątkowe medale i słodycze, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Dzieciaki rywalizowały w szeregu gier zręcznościowych – kręcenie hula-hop, rzut woreczkiem do celu, skakance, rzucie piłką do kosza i wielu innych – gdzie wygrywały cenne nagrody.

Niewątpliwie jedną z większych atrakcji były pokazy sprzętu gaśniczego w postaci dwóch najnowszych wozów strażackich udostępnionych uczestnikom festynu przez Komendę Powiatową PSP w Mielcu dzięki uprzejmości st. bryg. Andrzeja Marczeni -. Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie oraz
mł. bryg. Łukasza Kapinosa Komendanta Powiatowego PSP w Mielcu.


Pokazy rozkładania i składania broni – w tym słynnego karabinka KBKAK zorganizowała Jednostka Strzelecka JS 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu.


Catering zapewniła tradycyjnie Restauracja „Dwa Mosty” w przemiłej obsłudze niezawodnej szefowej Teresy Indyk.

Podziękowania za organizację tak wspaniałej imprezy należą się Zarządowi Stowarzyszenia: Prezesowi Bogdanowi Kołaczowi, wiceprezesowi Wirginiuszowi Królewiczowi, oraz członkom zarządu Henrykowi Pokrzywińskiemu, Annie Jasińskiej, Orlannie Tokarz, Januszowi Zielińskiemu a także Małgorzacie Makowskiej, Joannie Sondej, Zofii Radwańskiej, Januszowi Wassermanowi i wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w pomoc w organizacji XVII Turnieju Strzeleckiego o Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”.


Specjalne podziękowanie dla Podkarpackiego Oddziału Ligi Obrony Kraju oraz Zarządu Klubu Strzeleckiego „VIS LOK Mielec”, za sprawną i bezpieczną obsługę zawodów.

 

Turniej Strzelecki jak i inne nasze działania są realizowane przy udziale zleceniodawcy – Gminy Miejskiej Mielec, którą reprezentowała Pani Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Agata Ćwięka.

 

O kolejnych działaniach Stowarzyszenia będziemy informować na bieżąco. 

 

WKr.

 GALERIA

poniżej link do artykułu w Hej.mielec.pl


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz