wtorek, 8 stycznia 2019

Rodzinny Bal sylwestrowy
SYLWESTER NA TRZEŹWO
Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie” oraz Poradnia Specjalistyczna „Arka”, przy współudziale Gminy Miejskiej Mielec po raz dziesiąty wspólnie zorganizowali - Bezalkoholowy, Rodzinny Bal Sylwestrowy.


To już po raz 10 w Szkole Podstawowej nr 13 w Mielcu, a po raz 20 w ogóle odbył się Bezalkoholowy Rodzinny Bal Sylwestrowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie”  przy udziale Poradni Specjalistycznej „Arka”. W tegorocznej zabawie wzięła udział rekordowa ilość prawie 180 uczestników, co ewidentnie potwierdza duże zapotrzebowanie i zainteresowanie taką formą zabawy i powitania Nowego Roku. Nie bez znaczenia jest fakt, że w imprezie tej od dawna biorą udział nie tylko osoby związane ze Stowarzyszeniem i Poradnią ale osoby, którym po prostu alkohol nie jest potrzebny do tego aby się świetnie bawić. Że mielecki bezalkoholowy sylwester cieszy się powodzeniem i renomą świadczy fakt, iż przybyli do nas goście z tak odległych miast jak Dębica, Tarnów, Rzeszów, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Ostrowiec Świętokrzyski czy Nowy Sącz.

Przybyłych gości przywitali: Prezesi  „Nowego Życia” Bogusław Kołacz i Wirginiusz Królewicz, Prezes „Arki” ks. Mariusz Gródek oraz  Wiceprezydenci Mielca – Adriana Miłoś i Paweł Pazdan.
Tradycją naszych bali jest, że każda para otrzymuje upominek, każda z Pań różę, a każdy z Panów kotylion z numerem, spośród których losujemy nagrody główne – mówi Prezes „Nowego Życia” Bogusław Kołacz. Ten wyjątkowy, sylwestrowy bal rozpoczęli polonezem Wiceprezydenci za którymi w barwnym korowodzie podążali pozostali uczestnicy balu. Oprócz doskonałej muzyki serwowano wyśmienite posiłki oraz liczne atrakcje w postaci zabaw i konkursów czy też wybór Króla i Królowej balu. W trakcie imprezy można było zapoznać się z wystawą dokumentująca historię bezalkoholowych bali sylwestrowych i działalność Stowarzyszenia.

Tegoroczne nagrody główne ufundowane przez Poradnię „Arka”,  to blender wylosowany przez Panią Elżbietę i żelazko wylosowane przez pana Zenona. Konkurs taneczny na Króla i Królową balu wygrali Państwo Stanisława i Roman  - wytańczyli kosze z nagrodami ufundowane przez organizatorów. Natomiast bon na rodzinny obiad dla pięciu osób w lokalu „Piano Cafe” ufundowany przez właściciela - Sylwestra Trybulca wyśpiewał i wygadał Pan Władysław, to już jego druga nagroda z rzędu. Nie zabrakło też zabaw i nagród dla najmłodszych uczestników tej magicznej sylwestrowej nocy – każdy z uczestników otrzymał jakiś upominek.
Powitanie Nowego 2019 Roku rozpoczęliśmy bezalkoholowym toastem i życzeniami, były pokazy fajerwerków, było też "Światełko do nieba" w postaci życzeń i papierowych lampionów na ogrzane powietrze - mówi Wirginiusz Królewicz Wiceprezes Stowarzyszenia "Nowe Życie".
W tym miejscu należy podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy – szczególnie Pani Dyrektor Teresie Lechocińskiej – Ciupa za gościnność i użyczenie sali na bal. Pani Iwonie Murdza – która wspaniale udekorowała salę balową oraz Barbarze Bierzyńskiej, która po raz kolejny zapewniła doskonałe posiłki i obsługę. Szczególne podziękowanie kierujemy również do Pani Zofii Radwańskiej i jej podopiecznych za ręcznie wykonane upominki. Do Pani Małgorzaty Makowskiej dbającej o całą logistykę imprezy oraz pozostałych członków Zarządu Stowarzyszenia czyli Agnieszki Fajerskiej, Anny Jasińskiej, Henryka Pokrzywińskiego i Dominika Skowrońskiego.

Nie sposób nie wspomnieć o Zespole "ZODIAK", który po raz kolejny zapewnił w spaniałą oprawę muzyczną imprezy. Podziękowania kierujmy również do Władz Miasta, sympatyków i sponsorów oraz wszystkich tych, bez których ten wspaniały bal nie mógłby się odbyć.
WKr.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz