poniedziałek, 30 maja 2016

XII Turniej Strzelecki

                                                                        
STOWARZYSZENIE TRZEŹWOŚCIOWE

 39-300 Mielec, ul. Chopina 8,  tel: 17-583-40-00
ORGANIZACJA    POŻYTKU    PUBLICZNEGO

www.nowezycie.mielec.pl

W tym roku już po raz XII, odbył się Turniej Strzelecki o Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia „NOWE ŻYCIE”. Impreza rozpoczęła się tradycyjnie ok godz. 12.00 w dniu  21.05.2015 r.  na Strzelnicy LOK w Mielcu, ul. Partyzantów, od powitania przez Wiceprezesa Stowarzyszenia Wirginiusza Królewicza, zaproszonych drużyn, gości i pozostałych uczestników, gdyż impreza ta ma charakter pikniku rodzinnego. Z tej okazji Stowarzyszenie  ufundowało pamiątkowe puchary i dyplomy dla zgłoszonych drużyn, oraz medale i nagrody rzeczowe dla dzieci i młodzieży, biorącej udział w Turnieju (dorośli strzelali z KBKS-u, dzieci - strzelały z wiatrówki). 
                                                         
W turnieju tegorocznym uczestniczyły następujące reprezentacje:

§  Orzeł Biały - Strzelec
§  JS Strzelec 2093
§  Klub HDK Kirchhoff Polska
§  Klub HDK przy WSK – PZL Mielec
§  Rejonowy Klub HDK w Mielcu
§  Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie”
§  Grupa Wsparcia
Oraz takie drużyny jak:
·        Byki
·        Brygada „S”

Złożone z członków i sympatyków mieleckich grup trzeźwościowych, przyjaciół czy rodzin.

Najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja – Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie” w składzie: Wirginiusz Królewicz, Janusz Zieliński, Pokrzywiński Henryk i to oni przez rok będą właścicielami Pucharu Przechodniego Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”. II miejsce przypadło drużynie „Orzeł Biały – Strzelec” a trzecie Grupa Wsparcia Najlepszym strzelcem okazał się Janusz Zieliński.

Ponieważ impreza miała charakter pikniku rodzinnego nie mogło zabraknąć konkursów dla najmłodszych. Zwycięzcy to: Wiktor Robak  (l4), Konrad Robak (11) i Dominik Godek (12).
Obsługę sędziowską zapewnił Zarząd Klubu Strzeleckiego „Vis” LOK – Mielec, w składzie: Zenon Krawiec, Kazimierz Podolski, Andrzej Skop, a catering restauracja Dwa Mosty w przemiłej obsłudze szefowej Teresy Indyk . W sumie w pikniku uczestniczyło ok 70 osób.

W tym roku w organizację pikniku włączyła się ponownie Komenda Powiatowa Policji w Mielcu promując szeroko rozumianą profilaktykę oraz poprawę bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii i Wydziału Ruchu Drogowego KPP Mielec zapoznali uczestników z zagrożeniami związanymi z nadużywaniem alkoholu i innych środków odurzających. Zapoznali również najmłodszych z zagrożeniami występującymi  ruchu drogowym oraz szeroko pojętą profilaktyką.
Turniej Strzelecki jak i inne nasze działania są realizowane przy udziale zleceniodawcy – Gminy Miejskiej Mielec.

Na koniec pragniemy podziękować Zarządowi Stowarzyszenia, a zwłaszcza Henrykowi Pokrzywińskiemu, Januszowi Zielińskiemu oraz Krystynie Dudzik, Mariuszowi Surowcowi, Małgorzacie Makowskiej, Magdalenie Leś i wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w organizacji XII Turnieju o Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie” – mówi Prezes Bogusław Kołacz.
Następnym działaniem Stowarzyszenia Trzeźwościowego "Nowe Życie" jest organizacja wyjazdu na XXVIII Jasnogórskie Spotkania „Anonimowych Alkoholików”  w dniach: 04 - 05.06.2016 r.
            O kolejnych działaniach Stowarzyszenia będziemy informować na bieżąco.
http://www.korso.pl/wiadomosci/195,zawody-integracyjne

W.Kr.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz