poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Streetworker - działania


        STOWARZYSZENIE TRZEŹWOŚCIOWE

39-300 Mielec ul. Chopina 8, tel. (017) 583-40-00

ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO 

   Jak informowaliśmy - Stowarzyszenie  Trzeźwościowe Nowe Życie już po raz drugi zostało beneficjentem programu na realizację zadania publicznego: Wspieranie działań z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym  - Streetworker.
  Odnosząc się do przygotowanego wcześniej harmonogramu działań, już w miesiącu maju P. Karolina, P. Agnieszka oraz P. Mariusz  - tegoroczni pedagodzy uliczni – wyruszyli na poszukiwania uczestników. Jak się okazało chętnych na tegoroczny streetworking nie brakowało. Bowiem Dzieciaki zachwycone ubiegłorocznym programem realizowanym przez świetną kadrę - nie dość, że same deklarowały chęć uczestnictwa to jeszcze zachęcały do niego  innych,  Należy również nadmienić, iż utworzyły własna grupę na jednym z portali społecznościach. J
  Pierwsze organizacyjno-informacje  spotkanie Dzieciaków z kadrą odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Chopina 8.
  W trakcie spotkania ustalono wspólne działania oraz wykonano projekty plakatów będących wizytówka tegorocznej akcji. Następnie P. Mariusz wykorzystując te projekty wykonał komputerowo profesjonalne bandery. Pod tymi bannerami uczestnicy wystąpili na meczu „Stali Mielec” oraz odbyli swój pierwszy wspólny trening  sportowy. Dzięki tym treningom można będzie popracować nad przygotowaniem swej sylwetki na sezon wakacyjny. W tym miejscu należy nadmienić, że owe treningi są kontynuowane w każdy piątek o 16.30.
  Kolejną udana imprezą był Piknik Strzelecki zorganizowany przez mielecki Oddział Strzelca, na którym oprócz pieczenia kiełbasek i strzelania z wiatrówki odbyły się pokazy  musztry wojskowej i broni strzeleckiej.
   W ramach rozwijania umiejętności piłkarskich nasze dzieci wzięły udział w profesjonalnym treningu wspólnie z piłkarzami „Stali Mielec”, jak również sami rozgrywają mecze na boiskach Zespołu Szkół nr 1 w Mielcu, ul. Tańskiego dzięki przychylności Pana dyrektora Zbigniewa Zielińskiego.

  O kolejnych punktach programu Streetworker oczywiście będziemy wszystkich na bieżąco informować 
W.Kr.
Poniżej linki do zdjęć:
Strzelnica 30.05.2015 - https://goo.gl/photos/zBy5YSJWtAmmfP7dA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz