sobota, 16 maja 2015

XI Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Nowe Życie

 STOWARZYSZENIE TRZEŹWOŚCIOWE
39-300 Mielec ul. Chopina 8, tel. (017) 583-40-00

ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO 

W tym roku już po raz XI odbył się Turniej Strzelecki o Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia „NOWE ŻYCIE”. Impreza rozpoczęła się tradycyjnie ok godz. 12.00 w dniu  16.05.2015 r.  na Strzelnicy LOK w Mielcu, ul. Partyzantów od powitania przez Wiceprezesa Stowarzyszenia Wirginiusza Królewicza zaproszonych drużyn, gości i pozostałych uczestników, gdyż impreza ta ma charakter pikniku rodzinnego. Z tej okazji Stowarzyszenie  ufundowało pamiątkowe puchary i dyplomy dla zgłoszonych drużyn oraz medale i nagrody rzeczowe dla dzieci i młodzieży biorącej udział w Turnieju (strzelanie z wiatrówki).                                                               
W turnieju tegorocznym uczestniczyły następujące reprezentacje:

§  Stowarzyszenie „Orzeł Biały”
§  Klub Historyczny „Prawda i Pamięć”
§  Wiązek Strzelecki „Strzelec”
§  Klub HDK Kirchoff Polska
§  Stowarzyszenie HDK przy WSK – PZL Mielec
§  Rejonowy Klub HDK w Mielcu
§  Poradnia Specjalistyczna „ARKA”
§  Poniedziałkowa Grupa Wsparcia
§  Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie”
Oraz takie drużyny jak:
·        Sokoły
·        Ciastko
·        Stokrotka
·        2+1
·        Hyzio, Dyzio i Zyzio
·        To Ja
·        Rysie
·        Różyczki
·        Finisz
Złożone z członków i sympatyków mieleckich grup trzeźwościowych, przyjaciół czy rodzin.

Najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja – Związku Strzeleckiego „Strzelec” w składzie: Niedzielski Jakub, Płatek Dawid i Gesing Jacek i to oni przez rok będą właścicielami Pucharu Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”. II miejsce przypadło drużynie „Ciastko” (Natalia i Józef Baum, Konrad Snopkowski), a trzecie drużynie Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie” (Bogusław Kołacz, Janusz Zieliński, Wirginiusz Królewicz). Najlepszym strzelcem okazał się Janusz Baum.
Ponieważ impreza miała charakter pikniku rodzinnego nie mogło zabraknąć konkursów dla najmłodszych. Zwycięzcy to: Wiktor Robak - I, Nikola Głodzik - II, Laura Ryś – III.
Obsługę sędziowską zapewnił Zarząd Klubu Strzeleckiego „Vis” LOK – Mielec w składzie: Zenon Krawiec, Kazimierz Podolski, Andrzej Skop, a catering restauracja Dwa Mosty w przemiłej obsłudze szefowej Teresy Indyk . W sumie w pikniku uczestniczyło ok 100 osób.
W tym roku w organizację pikniku włączyła się ponownie Komenda Powiatowa Policji w Mielcu promując szeroko rozumianą profilaktykę oraz poprawę bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii i Wydziału Ruchu Drogowego KPP Mielec zapoznali uczestników z zagrożeniami związanymi z nadużywaniem alkoholu i innych środków odurzających, oraz przywieźli specjalne okulary symulujące odczucia i zaburzenia jakie występują u kierowcy w stanie nietrzeźwości. Dzięki uprzejmości Kierowniczki Ośrodka Szkolenia Kierowców LOK Mielec i instruktora Nauki Jazdy Pana Jana Miki można było na zabezpieczonym placu manewrowym odbyć próbę jazdy w tych okularach.
W tym roku Honorowy Patronat nad naszą imprezą objął Wiceprezydent Mielca – Jan Myśliwiec, a Turniej Strzelecki jak i inne nasze działania są realizowane przy udziale zleceniodawcy – Gminy Miejskiej Mielec.
Na koniec pragniemy podziękować Krystynie Dudzik, Lucynie i Józefowi Baum, Magdalenie Leś i wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w organizacji XI Turnieju o Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie” – mówi Prezes Bogusław Kołacz.
O kolejnych działaniach Stowarzyszenia będziemy informować na bieżąco.

W.Kr.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz