wtorek, 7 sierpnia 2012

"Mityng pod gwiazdami"

Jak co roku 27 lipca z kraju i zagranicy do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym zjechało tysiące osób na trzydniowe Spotkania Trzeźwościowe, które początkami sięgają 1993 roku kiedy to grupa kilkunastu osób z Konina i okolic postanowiła zorganizować weekendowe spotkania. Jako miejsce realizacji spotkania wybrali licheńskie Sanktuarium. 28 lipca 2012 minęło dokładnie 20 lat od tamtego wydarzenia. I nas tam nie zabrakło.
 - Nowością tegorocznych spotkań były warsztaty wsparcia dla osób zadłużonych i ich rodzin - mówi Robert Adamczyk z sanktuaryjnego biura prasowego.
W tym roku hasłem spotkań było "Odbudowuję swój dom".
Co roku do Lichenia przyjeżdżają osoby szukające wsparcia wśród tych którym udało się wygrać walkę z chorobą. - Osoby, które podejmują takie próby, przyznają, że pobyt w sanktuarium daje im siłę do walki z uzależnieniem i pracy nad nim. Dostrzegają, że warto walczyć z nałogiem dla siebie i swojej rodziny - mówi Adamczyk.

Na spotkaniach można było podzielić się historią swojej drogi - od bycia samemu ze swoim uzależnieniem do bycia w relacjach z innymi. Odbyły się także spotkania przy muzyce, prelekcje, spotkania z psychologami, terapeutami uzależnień i doradcami rodzinnymi.
Jednym z artystów był Piotr Nagiel autor kilkunastu płyt, współautor wielu piosenek z których najbardziej znana, przynajmniej mi, to płomień świecy. 

Piotr Nagiel współpracował z Krzysztofem Jaryczewskim (Oddział Zamknięty), której owocem był program profilaktyczny dla młodzieży pt. "Dopóki Masz Wybór" wystawiany w szkołach na terenie całego kraju. Rok później ukazała się płyta o tym samym tytule („Dopóki Masz Wybór", 2000r) na której gościnnie wystąpili: Beata Kozidrak, Halinka Młynkova, Mieczysław Szcześniak, Artur Gadowski, Andrzej Krzywy i Zbigniew Hołdys.
W 2001 roku program „Dopóki Masz Wybór" został nagrany i wyemitowany przez TVP.
Poza muzyką i koncertami Piotr wystawia programy profilaktyczne o tematyce uzależnień i przemocy w szkołach na terenie całego kraju.

15 września Piotr wystąpi w Mielcu na  konferencji "Uzależnienia i przemoc - choroba naszych czasów. Jak leczyć?" organizowanej w związku z jubileuszem 15 lat działalności Stowarzyszenia Trzeźwościowego "Nowe Życie"

źródło: Blog mieleckiej społeczności

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz