środa, 7 grudnia 2011

Mikołajki z Nowym Życiem

Czy są tu grzeczne dzieci? – to pytanie wszystkim jest dobrze znane. Zwłaszcza dzieciom należącym do Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”, które w minioną niedzielę osobiście spotkały się ze Świętym Mikołajem.

Mikołajki odbyły się w Mieleckim Ośrodku Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień. Uczestniczyło w nich ponad 60 dzieci wraz z rodzicami oraz dziatkami. – Już od kilku lat w miarę naszych możliwości, organizujemy spotkanie ze św. Mikołajem, połączone z wieczorkiem tanecznym oraz poczęstunkiem dla naszych, najmłodszych członków stowarzyszenia - opowiada Wioletta Górak, członek zarządu organizacji „Nowe Życie” i dodaje: - Mamy w stowarzyszeniu dzieci, które nie należą do najbogatszych i nie zawsze mogą liczyć na świąteczną paczkę. Dlatego dzisiejsza zabawa, sprawia im wiele radości.

Mikołajkowa inicjatywa została odebrana bardzo pozytywnie wśród dorosłych, należących do stowarzyszenia, którzy rzadko spotykają się w takim gronie. - To dla nas możliwość wspólnego spędzenia czasu, oderwania się od szarej rzeczywistości – mówią.

Podczas zabawy dzieci brały udział w różnych konkursach oraz mogły zdobywać drobne upominki. Organizatorzy przygotowali również skromny poczęstunek. Gdy pojawił się św. Mikołaj, każdy maluch otrzymał paczkę ze słodyczami.

- Bardzo cieszymy się, że kolejny raz mikołajki się odbyły. Tego typu spotkania integracyjne są bardzo potrzebne, szczególnie dla dzieci. Wiem, że sala jest trochę mała na tak liczną grupę osób, ale mam nadzieję, że za rok uda się zorganizować lepsze warunki - podsumował spotkanie Bogdan Kołacz, prezes Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”.

ZOBACZ ZDJĘCIA

MK

źródło: hej.mielec.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz