poniedziałek, 5 czerwca 2023

Zakopane, Warszawa, Częstochowa 2023

 

Jak minęła wiosna w Stowarzyszeniu Trzeźwościowym „Nowe Życie”

 

Po pandemicznych obostrzeniach i zawirowaniach związanych z wojną na Ukrainie staramy się wracać na normalne tory naszej działalności. Co prawda w dalszym ciągu trwa remont naszej siedziby na ul. Chopina 8 w Mielcu i korzystamy z lokalu zastępczego zabezpieczonego przez Urząd M. Mielca na ul. Mickiewicza 2 ale prace posuwają się do przodu i jest szansa, że od przyszłego roku uda się nam wrócić na „stare – nowe śmieci” mówi Prezes Bogusław Kołacz.

Obóz Terapeutyczny w ZakopanemRozpoczęliśmy rok Obozem Terapeutycznym dla uzależnionych i  współuzależnionych w Zakopanem, w dn.
24 – 26.03.2023 r. – temat: „Współuzależnienie i istota funkcjonowania w relacji” dla 18 osób plus terapeuci. Należy wspomnieć, że w roli kierownika obozu po raz pierwszy wystąpiła Paulina Niedbała – która bardzo dobrze wywiązała się z powierzonych obowiązków. Wszystkie nasze obozy organizujemy we współpracy z Dyrektorem OPiTU Mielec – Leszkiem Piaseckim. Oprócz udziału w terapii uczestnicy zwiedzili Zamek w Dębnie oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. St. Witkiewicza „Willa Koliba”.Wycieczki do Warszawy - zwiedzanie Sejmu RP, KPRM i innych atrakcji stolicy.
Kolejne zadanie to wyjazd 
do Warszawy w dn. 10.05.2023 r. z dziećmi i młodzieżą z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Górkach i 23.05.2023 r. ze Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi Klubem HDK przy WSK "PZL-Mielec".
Finansowanie wycieczki wsparła Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie 
W programie wyjazdów było zwiedzanie Sejmu, KPRM-u, Centrum Pieniądza NBP i innych atrakcji. 

Wyjazd ten był zorganizowany na zaproszenie i przy pomocy Biura Poselskiego Pana Posła Fryderyka Kapinosa. 

W wycieczce oprócz członków naszego Stowarzyszenia uczestniczyli również mieleccy krwiodawcy pod przewodnictwem Dariusza Stefanowicza, a kierownikiem z ramienia naszego Stowarzyszenia był Henryk Pokrzywiński. Można było potrzymać w ręku prawdziwą sztabę złota i zasiąść w ławach poselskich – może ktoś się zainspiruje i rozpocznie karierę polityczną?XXXIII Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych w Częstochowie

Nie mogło nas zabraknąć i w tym roku na XXXIII Jasnogórskich Spotkaniach Uzależnionych w Częstochowie. Tym razem jadąc na Jasną Górę nie wstępowaliśmy nigdzie i dobrze, bo frekwencja była olbrzymia i im później  tym było gorzej z miejscem do parkowania i rozstawienia naszego namiotu. Wspólne rozmowy i grillowanie to również ważna część pobytu.

Chyba dla każdego z nas Klasztor Jasnogórski to miejsce wyjątkowe – miejsce duchowego odrodzenia i rozpoczęcia nowej, wolnej od nałogu drogi. Jasnogórska Pani każdego wysłucha i służy pomocom – trzeba tylko chcieć i uwierzyć. Ja nigdy się nie zawiodłem, dzięki temu wracałem silniejszy i odmieniony – mówi Wiceprezes Wirginiusz Królewicz. Oprócz obrządków religijnych głównym elementem programu są mityngi przeznaczone dla osób borykających się z różnymi uzależnieniami i dla współuzależnionych.

W drodze powrotnej do Mielca zwiedziliśmy piękny park i obejrzeliśmy 600 letnią lipę obok Pałacu w Pilicy. Sam Pałac z uwagi na prace remontowe i toczące się spory nie jest dostępny do zwiedzania – a szkoda. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Rezerwatu Smoleń i malowniczych ruin Zamku Pilcza na Szlaku Orlich Gniazd. Ostatnim punktem było zwiedzanie Bazyliki kolegiackiej Grobu Bożego w Miechowie, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Stamtąd pełni wrażeń i syci wróciliśmy do Mielca bogatsi o kolejne wrażenia duchowe i turystyczne, które jak wynikało z wypowiedzi uczestników będą procentować na kolejne wolne od nałogów i innych powierzonych Matce Bożej dni – mówi kierownik wyjazdu, Członek Zarządu Stowarzyszenia – Henryk Pokrzywiński.

W tym miejscu  należy również podziękować wszystkim tym, dzięki którym nasze obozy i wyjazdy mogły odbyć się w takiej przyjemnej i bogatej oprawie. A zatem:


·         Panu Leszkowi Piaseckiemu i Agnieszce Pawlak za jak zwykle perfekcyjnie przeprowadzone zajęcia terapeutyczne

·         Panu Posłowi Fryderykowi Kapinosowi za zaproszenie i oprowadzenie po Sejmie RP

·         Fundacji Agencji  Rozwoju Przemysłu w Warszawie za wsparcie finansowe wycieczki

·         Panu Robertowi Bajorowi z Żarówki za dostarczenie po raz kolejny pysznych kiełbasek i kaszanki na grilla

·         Pani Marzenie Ogiba za wyjątkowy autobus „Stal Mielec” i Andrzejowi Ogiba – który tym autobusem bezpiecznie nas woził.

·         Wszystkim nie wymienionym z nazwiska osobom za zdyscyplinowanie i pomoc – bez Was to nie mogłoby odbyć się tak sprawnie i sympatycznie.

Przed nami nowe zadania – w tym,  XIX Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa Stowarzyszenia oraz – lipcowy wyjazd na jubileuszowe XXX Spotkania Trzeźwościowe do Lichenia na które serdecznie zaprasza Prezes Bogusław Kołacz.

 

WKr.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz