niedziela, 28 marca 2021

Droga Krzyżowa środowisk trzeźwościowych

 

DROGA KRZYŻOWA

W dniu 26.03.2021 r. odbyła się kolejna już DROGA KRZYŻOWA w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Została prowadzona przez ks. TOMASZA ABRAMA, poszczególne stacje czytali członkowie Stowarzyszenia Trzeźwościowego „NOWE ŻYCIE” oraz wolontariusze Poradni Specjalistycznej „ARKA”, prowadzonej przez Fundację AUXILIUM. Jak co roku poświęcona była tematyce uzależnień.


Udział w Drodze Krzyżowej to taka forma zadumy i powierzenia Sile Wyższej losów osób dotkniętych chorobą alkoholową, czy innymi formami uzależnień. Jest poświęcona za równo rodzinom i wszystkim osobą zmagającymi się z tym problemem, jak i tym którym udało się wyrwać ze szpon nałogów.

Szczególne podziękowania należą się dla prezesa STOWARZYSZENIA Bogusława Kołacza, dla Zarządu i Wolontariuszy ARKI, którzy czytając kolejne stacje wnieśli swój osobisty wkład w Misterium Męki Pańskiej. 

Należy też wspomnieć, że wyjątkową oprawę i charakter tej DROGI KRZYŻOWEJ zapewniła oprawa muzyczna w wykonaniu naszego przyjaciela, mieleckiego barda - Przemka PAWŁOWSKIEGO.

Każda forma pomocy oraz propagowania idei trzeźwościowych jest ważna i mamy nadzieję, że dzięki wspólnej modlitwie udaje nam się docierać do szerszego grona odbiorców.

WKr.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz