czwartek, 27 sierpnia 2020

XVI Turniej Strzelecki zakończony!

 

XVI Turniej Strzelecki o Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia „NOWE ŻYCIE” 2020, za nami. 

W tym roku ze względu na pandemię impreza odbyła się nie w maju, a 22 sierpnia. Rozpoczęliśmy ok godz. 12.00, tradycyjnie na Strzelnicy LOK w Mielcu, ul. Partyzantów, gdzie rodzinnie, członkowie i sympatycy Stowarzyszenia uczestniczyli w rywalizacji i wspólnej zabawie, gdyż impreza ta ma charakter pikniku rodzinnego. W organizację pikniku również w tym roku włączyła się Poradnia Specjalistyczna „ARKA” reprezentowana przez wiceprezesa Henryka Pokrzywińskiego.

 W tegorocznym turnieju strzeleckim, uczestniczyły następujące reprezentacje:

 

·         JS 2093

·         GRH im. W. Lisa

·         Klub HDK Kirchhoff Polska

·         Rejonowy Klub HDK w Mielcu

·         Poradnia Specjalistyczna „ARKA”

·         Stowarzyszenie „Orzeł Biały - Strzelec”

·         Poradnia Specjalistyczna „Arka”

·         Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie”

 

Oraz drużyny strzeleckie:

 

◄ SOTER

◄ WIRUS

◄ ŁOBUZY

◄ MORSY

◄ ELZA

◄ SOKOŁY 

◄ ŻELKI

◄ GWIAZDECZKI

◄ SŁONECZKA

◄ MYŚLIWI

  ◄ MŁODZIEŻ

 

Złożone z członków i sympatyków mieleckich grup trzeźwościowych, przyjaciół i rodzin. 

Najlepsi w tym roku okazali się przedstawiciele Grupy Rekonstrukcyjno - Historycznej im. W. Lisa w składzie: Robert Sukiennik, Daniel Wrzesień i Romuald Rzeszutek i to oni przez rok będą właścicielami Pucharu Przechodniego Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”. 

II miejsce przypadło drużynie Jednostki Strzeleckiej 2093 – M. Rokoszak, J. Bąk, M. Wilk, a III miejsce drużynie Orła Białego” – K. Kulig  M. Uzar i A. Zemmel.


 


Obsługę sędziowską i prowadzenie zawodów zapewnił Klub Strzelecki „Vis” LOK – Mielec, a Sędzią Głównym był kol. Kazimierz Podolski.

 
W kategorii strzeleckiej najmłodszych, którą prowadził Józef Baum z żoną Lucyną i dziećmi, zwyciężyli:

miejsce I – Miłosz Petka

miejsce II – Ola Barzyk

miejsce III – Sebastian Łaz

zwycięzcy otrzymali medale i słodycze, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

 Ponieważ był to przede wszystkim piknik rodzinny, nie mogło zabraknąć zabaw oraz konkursów dla dzieci starszych i młodszych. Część przeznaczoną dla najmłodszych poprowadziły Ania Jasińska, Joasia Sondej. Pod ich czujnym okiem młodsze dzieci rzucały do celu, a starsze brały udział w slalomie piłką. Dla utrudnienia, jak również w celach edukacyjnych zawodnicy musieli pokonać slalom w okularach symulujących spożycie alkoholu. Wszystkie dzieci otrzymały upominki, za udział w zabawie. Nie zabrakło również kącika artystycznego, w którym Orlanna Tokarz, zaopatrzona w mnóstwo kolorowych kredek zorganizowała konkurs rysunkowy. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawach, otrzymały nagrody książkowe w swoich kategoriach wiekowych, oraz słodycze, ufundowane przez Poradnię Specjalistyczną „ARKA”.

Catering zapewniła tradycyjnie Restauracja „Dwa Mosty” w przemiłej obsłudz
e niezawodnej szefowej Teresy Indyk. W pikniku uczestniczyło blisko 80 osób.

Pragniemy podziękować Zarządowi Stowarzyszenia: Prezesowi Bogdanowi Kołaczowi, wiceprezesowi Wirginiuszowi Królewiczowi, oraz członkom zarządu Henrykowi Pokrzywińskiemu, Annie Jasińskiej, Orlannie Tokarz, Januszowi Zielińskiemu a także wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w pomoc w organizacji XV Turnieju Strzeleckiego o Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”.

Podziękować należy również sponsorowi, który wspiera inicjatywy Stowarzyszenia, w tym roku jest to Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos.

Specjalne podziękowanie dla Podkarpackiego Oddziału Ligi Obrony Kraju oraz Zarządu Klubu Strzeleckiego „VIS LOK Mielec”, który po raz kolejny obsługiwał mielecką strzelnicę podczas zawodów.

 

Turniej Strzelecki jak i inne nasze działania są realizowane przy udziale zleceniodawcy – Gminy Miejskiej Mielec.

  

O kolejnych działaniach Stowarzyszenia będziemy informować na bieżąco. 

WKr.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz