sobota, 23 lutego 2019

2019Co u Nas w 2019

             W tym roku – jak i w latach ubiegłych - zostaliśmy beneficjentami konkursów na realizację zadań publicznych dotyczących wspierania działań na rzecz utrzymania trzeźwości, prowadzenia Punktu Konsultacyjnego ds. Uzależnień, oraz prowadzenie pracy podwórkowej z dziećmi i młodzieżą. Ponownie prowadzimy też Punkty Bezpłatnej Pomocy Prawnej w Radomyślu Wielkim i w Przecławiu.
W ramach pierwszego z nich, planujemy razem z Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Mielcu cztery obozy terapeutyczne, jak również kilka innych cyklicznych projektów, jak wyjazd do Lichenia i Częstochowy, Zabawę Mikołajkową i Bezalkoholowy Rodzinny Bal Sylwestrowy.
 A oto harmonogram działań na 2019 r:
- Obóz profilaktyczny w Zakopanem – willa Mango, termin 22-24.03.2019, temat: "Moje role życiowe". W trakcie obozu oprócz terapii przewidziana jest również turystyka i inne atrakcje.
- Trening Asertywności w Nowej Wsi – Hotel FENIX, termin: 1-2.05. i 30-31.06.2019r.- XV Turniej Strzelecki o Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia, termin: 25.05.2019r. Jak co roku oprócz sportowej rywalizacji na strzelnicy dla dorosłych i dla dzieci przewidujemy również ciekawe konkursy, gry i zabawy oraz inne atrakcje. Będzie również poczęstunek - na ciepło i na słodko.


- XXXI Jasnogórskie Spotkania AA w Częstochowie, termin: 01 – 02.06.2019r. Jak co roku oprócz uczestnictwa w drodze krzyżowej i mszach dla osób wierzących będą również spotkania i mityngi dla każdego, kto zechce z nich skorzystać. Przewidujemy również zwiedzanie ciekawych miejsc w drodze powrotnej.
- XXVII Spotkania Trzeźwościowe Licheniu, termin: 26 - 28.07.2019r. Podobnie jak w latach ubiegłych - każdy będzie mógł skorzystać z pomocy duchownych i świeckich terapeutów oraz przeżywać na swój sposób ten szczególny czas. Nie zapominamy też o tym, że w ramach wyjazdu poznajemy kulturę i historię naszego  pięknego kraju.- obóz profilaktyczny w Skorzeszycach - Centrum Spotkań i dialogu Diecezji Kieleckiej, termin: 19-22.09.2019rtemat: "Rodzina z problemem alkoholowym – współuzależnienie". Oprócz zajęć profilaktycznych będzie również terapia turystyczna w obrębie Gór Świętokrzyskich.

- obóz profilaktyczny w Przybysławicach, ”Dwór na Wichrowym Wzgórzu”, termin: 29.11-01.12.2019r, temat: "Potrzeby życiowe - plany a realizacja". Tu również planujemy oprócz zajęć terapeutycznych zajęcia turystyczno - rekreacyjne i krajoznawcze.- Zabawa Mikołajkowa, termin: 09.12.2019r. – Dla ok. 70 dzieci - to nie tylko dzieciaki czy wnuczki naszych członków, sympatyków ale również rodzin, które z różnych przyczyn potrzebują pomocy.

- Bezalkoholowy Rodzinny Bal Sylwestrowy 31.12.2019r. - dla wszystkich tych, którzy cenią sobie dobrą zabawę i dobrą kuchnię, a do tego aby się dobrze bawić nie potrzebują wspomagaczy w potaci alkoholu, czy nnych używek.
Nasi pedagodzy, mają sprecyzowane plany pracy z dziećmi zarówno w zakresie rozwoju społecznego, poznawczego jak i emocjonalnego. W tym, między innymi: zajęcia z zakresu rozwijania pasji i zainteresowań, kształtowania postaw prospołecznych, oraz promujące zdrowy tryb życia. A w ramach atrakcji zaplanowane są dla dzieci zajęcia na lodowisku, wyjścia do kina, ogniska integracyjne, zabawy podwórkowe, tradycyjne już odwiedziny w Domu Spokojnej Starości, oraz w Schronisku dla psów i kotów. Dla zainteresowanych w załączniku do pobrania druk zgody rodziców na udział dziecka w zajęciach.

             W ramach pracy Punktu Konsultacyjnego przyjmują u nas pedagog, psycholog, prawnik, psychoterapeuta
, oraz terapeuta ds. uzależnień. Pełnią oni dyżury z zakresu problematyki alkoholowej i współuzależnień, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, poradnictwa i pomocy prawnej, pedagogicznej, oraz psychologicznej. W czasie ich pracy działa zawsze telefon zaufania. Należy też nadmienić, iż wszystkie porady są bezpłatne. Harmonogram dyżurów poszczególnych konsultantów znajdziesz tutaj: (harmonogram). 
Działania te są finansowane z budżetu Gminy Miejskiej Mielec.Oto godziny przyjęć w ramach Punktów Bezpłatnej Pomocy Prawnej w Radomyślu wielkim i Przecławiu. Są one również dostępne na stronach Starostwa Powiatowego w Mielcu, które finansuje to działanie: (Nieodpłatna pomoc prawna/harmonogram)Oprócz tego Stowarzyszenie Trzeźwościowe "Nowe Życie" jak zawsze włącza się różne inicjatywy lokalne i ogólnopolskie związane z działalnością promującą zdrowy i trzeźwy styl życia, propagujące patriotyzm, wrażliwość i solidarność społeczną. Staramy sie również popierać i brać udział w różnych działaniach kulturalnych czy edukacyjnych propagujących właściwe postawy społeczne.
O bieżących działaniach będziemy informować na naszej stronie oraz na fb. Zachęcamy do zaglądania i śledzenia nas na stronie www i w mediach społecznościowych. 


Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz