poniedziałek, 6 czerwca 2016

Wrażenia z Częstochowy.

                                                                        
STOWARZYSZENIE TRZEŹWOŚCIOWE

                                               39-300 Mielec, ul. Chopina 8,  tel: 17-583-40-00
ORGANIZACJA    POŻYTKU    PUBLICZNEGO

www.nowezycie.mielec.pl


W tym roku po raz kolejny, Zarząd Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie” zorganizował w  dniach 04-05.06.2016r., dla 51  mieleckich sympatyków życia w trzeźwości, wyjazd na XXVIII Jasnogórskie Spotkania „Anonimowych Alkoholików”, pod hasłem „Trzeźwieję by być lepszym człowiekiem”.
 Spotkanie rozpoczęło się  o godz. 14.00 w Kaplicy Matki Bożej.  Następnie uczestnicy mogli wziąć udział, w prezentacji twórczości artystycznej, związanej z ruchem AA, oraz Drodze  Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.


Od godz. 18 odbywały się otwarte mitingi AA, Al-Anon, DDA, Anonimowych Narkomanów, Hazardzistów, itd. 
Wieczorem,  tradycyjnie  o 21.00 obył się  Apel Jasnogórski, połączony z zasłonięciem obrazu, zaś zaraz po nim na placu przed Szczytem Jasnogórskim, msza święta celebrowana przez ks. Biskupa  Antoniego Długosza. W tym roku na cześć Papieża Franciszka po zakończeniu nabożeństwa wszyscy tańczyliśmy  tango argentyńskie, a przewodniczył sam ks. Biskup.


Kolejnego dnia na godz. 13.00 zaplanowano  zawierzenie w  Kaplicy Matki Bożej.
W drodze powrotnej do Mielca,  zatrzymaliśmy się w Łagiewnikach, gdzie zwiedziliśmy nowo otwarte muzeum Jana Pawła II, a kto chciał mógł również wybrać się do Sanktuarium.Po powrocie do Mielca nieco zmęczeni, ale doładowani pozytywną energią, uczestnicy już deklarowali chęć kolejnych wyjazdów. Jak mówi kierownik wyjazdu, Członek Zarządu Stowarzyszenia – Henryk Pokrzywiński - Jasnogórskie Spotkania „Anonimowych Alkoholików”, są ogromnym przeżyciem nie tylko dla nowych uczestników, ale dla wszystkich i stanowią swoiste doładowanie duchowe na dalsze, trzeźwe dni. To wspaniałe uczucie, kiedy słucha się autentycznych, płynących prosto z serca wypowiedzi ludzi, którzy przeszli przez piekło, czasem byli na samym dnie, a teraz sami starają się udzielać pomocy potrzebującym, dając świadectwo tego, że jeżeli tylko bardzo się chce, można osiągnąć wszystko”
A zatem, XXVIII Jasnogórskie Spotkania Trzeźwościowe za nami. Wszyscy uczestnicy, zgodnie uznali je za jedne z najbardziej udanych. Przed nami nowe zadania – w tym,  najwcześniej - lipcowy wyjazd na XXIV Spotkania Trzeźwościowe do Lichenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz