poniedziałek, 6 czerwca 2016

Wrażenia z Częstochowy.

                                                                        
STOWARZYSZENIE TRZEŹWOŚCIOWE

                                               39-300 Mielec, ul. Chopina 8,  tel: 17-583-40-00
ORGANIZACJA    POŻYTKU    PUBLICZNEGO

www.nowezycie.mielec.pl


W tym roku po raz kolejny, Zarząd Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie” zorganizował w  dniach 04-05.06.2016r., dla 51  mieleckich sympatyków życia w trzeźwości, wyjazd na XXVIII Jasnogórskie Spotkania „Anonimowych Alkoholików”, pod hasłem „Trzeźwieję by być lepszym człowiekiem”.
 Spotkanie rozpoczęło się  o godz. 14.00 w Kaplicy Matki Bożej.  Następnie uczestnicy mogli wziąć udział, w prezentacji twórczości artystycznej, związanej z ruchem AA, oraz Drodze  Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.


Od godz. 18 odbywały się otwarte mitingi AA, Al-Anon, DDA, Anonimowych Narkomanów, Hazardzistów, itd. 
Wieczorem,  tradycyjnie  o 21.00 obył się  Apel Jasnogórski, połączony z zasłonięciem obrazu, zaś zaraz po nim na placu przed Szczytem Jasnogórskim, msza święta celebrowana przez ks. Biskupa  Antoniego Długosza. W tym roku na cześć Papieża Franciszka po zakończeniu nabożeństwa wszyscy tańczyliśmy  tango argentyńskie, a przewodniczył sam ks. Biskup.


Kolejnego dnia na godz. 13.00 zaplanowano  zawierzenie w  Kaplicy Matki Bożej.
W drodze powrotnej do Mielca,  zatrzymaliśmy się w Łagiewnikach, gdzie zwiedziliśmy nowo otwarte muzeum Jana Pawła II, a kto chciał mógł również wybrać się do Sanktuarium.



Po powrocie do Mielca nieco zmęczeni, ale doładowani pozytywną energią, uczestnicy już deklarowali chęć kolejnych wyjazdów. Jak mówi kierownik wyjazdu, Członek Zarządu Stowarzyszenia – Henryk Pokrzywiński - Jasnogórskie Spotkania „Anonimowych Alkoholików”, są ogromnym przeżyciem nie tylko dla nowych uczestników, ale dla wszystkich i stanowią swoiste doładowanie duchowe na dalsze, trzeźwe dni. To wspaniałe uczucie, kiedy słucha się autentycznych, płynących prosto z serca wypowiedzi ludzi, którzy przeszli przez piekło, czasem byli na samym dnie, a teraz sami starają się udzielać pomocy potrzebującym, dając świadectwo tego, że jeżeli tylko bardzo się chce, można osiągnąć wszystko”
A zatem, XXVIII Jasnogórskie Spotkania Trzeźwościowe za nami. Wszyscy uczestnicy, zgodnie uznali je za jedne z najbardziej udanych. Przed nami nowe zadania – w tym,  najwcześniej - lipcowy wyjazd na XXIV Spotkania Trzeźwościowe do Lichenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz