czwartek, 23 października 2014

Mityng Rocznicowy grup AA i Al-Anon
UROCZYSTY MITYNG
z okazji


XXII rocznicy Grupy Anonimowych Alkoholików „Nadzieja”
XXI rocznicy Grupy Al - Anon „Odnowa”,
XI rocznicy Grupy Anonimowych Alkoholików „Opoka”

dnia 18 października 2014 r. w Mielcu

PROGRAM
1730 - Otwarcie spotkania i przywitanie gości, Mielec ul. Kilińskiego 37
Szkoła Podstawowa Nr 1
             18 00Mityng otwarty AA
Temat mityngu:

Kim byliśmy co się z nami stało, jacy jesteśmy obecnie?"

        20 15 - Gorący posiłek

Przedsięwzięcia towarzyszące:
1600 - Nabożeństwo dziękczynne (dla zainteresowanych w Kaplicy
pod wz. św. Stanisława Kostki (Bursa), Mielec ul. Warszawska 1)
2100 - Wieczorek taneczny


         

Grupa AA „Nadzieja
Grupa Al-Anon „Odnowa”

Grupa AA „OpokaSPRAWOZDANIE Z ROCZNICOWEGO MITYNGU


             W sobotę 18 października 2014 r. o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 1 w Mielcu ul. Kilińskiego 37 odbył się uroczysty mityng rocznicowy mieleckich grup trzeźwościowych z okazji: XXII rocznicy Grupy Anonimowych Alkoholików „Nadzieja”, XXI rocznicy Grupy Al-Anon „Odnowa” i XI rocznicy Grupy Anonimowych Alkoholików „Opoka”. Mityng poprzedzony był dziękczynną Mszą św. w Kaplicy pw. św. Stanisława Kostki /Bursa/ w Mielcu ul. Warszawska 1, którą celebrowali: ks. dr Zbigniew Guzy z Tarnowa /wygłosił okolicznościową homilię/ oraz ks. wikary z Parafii Ducha Św. Spośród zaproszonych gości w mityngu udział wzięli: dyrektor Diecezjalnego Duszpasterstwa Trzeźwości przy Kurii w Tarnowie ks. dr Zbigniew Guzy, v-ce Prezydent Miasta Mielca Bogdan Bieniek, dyrektor SP nr 1 w Mielcu mgr Marek Paprocki oraz prezes Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie” w Mielcu Bogusław Kołacz. Mityng prowadzili rzecznicy grup tj. Sławek, Dzidka oraz Wirek, a akredytacją przyjezdnych gości zajmowali się Józek i Henryk. Po powitaniu gości Zbyszek na prezentacji multimedialnej przedstawił historię ruchu AA oraz mieleckich grup trzeźwościowych. Przedstawił też pochodzącego z Rzeszowa, a obecnie długoletniego mielczanina - Heryka, naszego rekordzistę trzeźwościowego - 27 lat abstynencji, którego nagrodziły gromkie brawa. Potem głos zabrali goście ks. Zbigniew Guzy, v-ce prezydent Bogdan Bieniek i dyr. Marek Paprocki, którzy podkreślili wielki dorobek wszystkich mieleckich grup trzeźwościowych, przez które przewinęło się przez te lata setki osób, znaczenie grup dla promowania trzeźwego stylu życia mieszkańców Mielca i okolicy oraz życzyli owocnej działalności na dalsze lata, za co uczestnicy podziękowali oklaskami.
            Właściwy mityng rozpoczęto minutą ciszy dla uczczenia tych, którzy odeszli z naszych grup w ciągu ostatnich dwóch lat. Następnie trzymając się za ręce odmówiono tradycyjną modlitwę „O pogodę ducha”, i rozpoczęły się wypowiedzi uczestników mityngu. Wiodącym tematem mityngu było hasło: „Kim byliśmy, co się z nami stało, jacy jesteśmy obecnie”. Na ten temat, ale też na to, co podpowiadało serce mówili teraz podchodząc do mikrofonu członkowie mieleckich grup oraz nasi goście, reprezentanci grup AA, Al-Anon /współuzależnieni/ i DDA /dorosłe dzieci alkoholików/, którzy przyjechali na nasz mityng – niektórzy z daleka inni po raz pierwszy. A przyjechali z: Przeworska, Łańcuta, Rzeszowa, Tarnobrzega, Ropczyc, Dębicy, Tarnowa, Brzeska, Nowego Sącza, Nowej Dęby, Wierzchosławic, Brzozowa, Jedlicz, Głogowa Młp., Partyni, Borowej, Gliny Wlk., Czermina, Ostrowca Świętokrzyskiego i Skarżyska Kamiennej. Wypowiedzi wielu osób chwytały za serce, ale każdego, bez względu na elokwencję, nagrodzono brawami.
Po zakończeniu mityngu ok. 21, w którym wzięło udział 180 osób, organizatorzy zaprosili uczestników na wieczorek taneczny. W trakcie całej imprezy podawane było ciasto, owoce, kawa, herbata, napoje oraz 2 gorące posiłki. Zespół muzyczny DRASTIK przygrywał do 2 w nocy, czyli zabawa była świetna.
            Podsumowując, była to kolejna udana impreza rocznicowa, a wszystkich zaproszono znów za 2 lata /w takim cyklu mityngi urządzamy/, a wcześniej na tradycyjny już BEZALKOHOLOWY BAL SYLWESTROWY organizowany przez Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie”. Życzyć wypada przy tej okazji, aby ludzie w naszym mieście i okolicy, którzy mają problem alkoholowy oraz członkowie ich rodzin, trafili do mieleckich grup trzeźwościowych, bo min. tu jest dla nich pomoc, ratunek i nadzieja.

Opracował: Henryk P.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz