wtorek, 13 maja 2014

X Jubileuszowy Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa 
Stowarzyszenia Trzeźwościowego NOWE ŻYCIE

To już X Turniej Strzelecki o Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia „NOWE ŻYCIE”. Ten jubileuszowy turniej rozpoczął się tradycyjnie ok godz. 12.00 w dniu  10.05.2013 r.  na Strzelnicy LOK w Mielcu, ul. Partyzantów od przywitania przez Prezesa Bogusława Kołacza zaproszonych drużyn, gości i pozostałych uczestników, gdyż impreza ta ma charakter pikniku rodzinnego. Z tej okazji Stowarzyszenie  ufundowało dziesięć pamiątkowych pucharów dla dziesięciu zgłoszonych drużyn i trzy w kategorii dziecięcej ( strzelanie z wiatrówki).                                                                                      

W turnieju tegorocznym uczestniczyły następujące reprezentacje:

§  Stowarzyszenie „Orzeł Biały”
§  Klub Historyczny „Prawda i Pamięć”
§  Klub HDK Kirchoff Polska
§  Stowarzyszenie HDK przy WSK – PZL Mielec
§  Rejonowy Klub HDK w Mielcu
§  Poradnia Specjalistyczna „ARKA”
§  Poniedziałkowa Grupa Wsparcia
§  Grupa AA „Opoka”
§  Klub Żeglarski „Orkan” Mielec
§  Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie”

Najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja Klubu HDK Kirchoff Polska w składzie: Wawrzynek Jerzy, Skóra Włodzimierz i Przybylski Jan – który dodatkowo zgarnął statuetkę dla najlepszego strzelca całej imprezy. Ponieważ było to już trzecie zwycięstwo Kirchoff’a oprócz dyplomu i pucharu za zwycięstwo, wystrzelali sobie na własność puchar przechodni. II miejsce przypadło drużynie Rejonowego Klubu HDK w Mielcu, a trzecie drużynie Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar lub statuetkę. Należy dodać, że poza konkursem głównym startowało jeszcze 10 drużyn, a najlepszym strzelcem w tej grupie okazał się Pan Andrzej Przetacznik. Najmłodszym uczestnikiem był  Rydzowski Daniel – oni również otrzymali wyróżnienia.
Ponieważ impreza miała charakter pikniku rodzinnego nie mogło zabraknąć konkursów dla najmłodszych. W pierwszej kategorii zwycięzcy to: Olszewski Filip - I, Gurak Jan - II, Hyjek Kornelia - III, a w drugiej: Jemioło Grzegorz – I, Cichońska Kornelia – II, Dudek Weronika – III. Obsługę sędziowską zapewnił pan Ryszard Kalicki a catering restauracja Dwa Mosty w przemiłej obsłudze szefowej Teresy Indyk . Była też wspaniała okazja do podziękowania osobom mocno zaangażowanym w pracę na rzecz Stowarzyszenia w postaci pamiątkowych dyplomów, które otrzymały następujące osoby Józef Sosiński, Mirosław Klar, Robert Boroń i Roman Róg nadmienia prezes Bogusław Kołacz.
W tym roku w organizację pikniku włączyła się również Komenda Powiatowa Policji w Mielcu w ramach akcji „Kieruj się rozsądkiem” mającej na celu szeroko pojętą profilaktykę i poprawę bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Mielec dokonywali kontroli i kierowali ruchem, oraz przywieźli specjalne okulary symulujące odczucia i zaburzenia jakie występują u kierowcy w stanie nietrzeźwości. Dzięki uprzejmości instruktora Nauki Jazy Pana Jana Miki można było na zabezpieczonym placu manewrowym odbyć próbę jazdy w okularach. Ja wysiadłem spocony – mówi Wiceprezes Stowarzyszenia Wirginiusz Królewicz.
W śród zaproszonych gości należy również wymienić Panią Jolantę Markowską – Rzeźnik – przedstawiciela Prezydenta Miasta Mielca, Panią Joannę Rębisz  - przedstawiciela Marszałka podkarpacia.
O kolejnych działaniach Stowarzyszenia będziemy informować na bieżąco. Działania są realizowane przy udziale zleceniodawcy – Gminy Miejskiej Mielec.

W.Kr.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz