poniedziałek, 5 sierpnia 2013

XXI Spotkania Trzeźwościowe Licheń 07.2013

W dniach 26-28.07.2013 odbyły się XXI Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu, które zgromadziły ok 30 000 ludzi z całej Polski zagrożonych chorobą alkoholową i innymi uzależnieniami oraz współuzależnionych. Hasłem przewodnim tegorocznych Spotkań było: „Zawsze mam szansę”.

„Przybyli na spotkanie w poszukiwaniu pomocy w bolesnych sprawach swojego życia, cierpieniach fizycznych i duchowych oraz kryzysów małżeństwa, rodziny i tym podobnych”.

Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie” z Mielca po raz kolejny zorganizowało wyjazd do Lichenia dla 54 osób. W czasie wyjazdu uczestnicy mieli okazję oprócz aktywnego uczestnictwa w programie XXI Spotkań Trzeźwościowych również zwiedzić Katedrę Gnieźnieńską i obejrzeć słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Mimo upału wyjazd przebiegał w kapitalnej atmosferze, a wielu uczestników deklarowało w swoich wypowiedziach podczas drogi powrotnej rozpoczęcie osobistego procesu zdrowienia i rekonstrukcji rodziny (mówi prezes Stowarzyszenia „Nowe Życie” Bogusław Kołacz).


Kulminacyjnym punktem XXI Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych w Licheniu była uroczysta Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej o godz. 19:00, której przewodniczył bp ordynariusz diecezji włocławskiej Wiesław Mering. W trakcie homilii ks. biskup apelował o przeniesienie ciężaru terapii, punktów konsultacyjnych, profilaktyki na tereny gmin i wsi – aby być bliżej potrzebujących.
 

Udział w Spotkaniach Trzeźwościowych w Licheniu jest jakby naturalnym rozpoczęciem obchodzonego w sierpniu miesiąca trzeźwości.
W.Kr.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz