niedziela, 23 czerwca 2013

Noc profilaktyki w Mielcu

W sobotę 22 czerwca z inicjatywy Komendy Głównej Policji zorganizowano po raz pierwszy w kraju “Ogólnopolską Noc Profilaktyki”. Mieleccy policjanci włączając się w akcję w dniu 22 czerwca zorganizowali podczas festynu “Na Mieleckiej Starówce” punkt konsultacyjno - informacyjny. W specjalnie oznaczonym niebieskim namiocie policjanci wraz z pracownikami mieleckiego Punktu Konsultacyjnego ds. Uzależnień prowadzonego przez Stowarzyszenie Trzeźwościowe „NOWE ŻYCIE” , a finansowanego z dotacji Gminy Miejskiej Mielec mogli udzielać porad z zakresu bezpieczeństwa i zapobiegania przemocy w rodzinie oraz możliwości pomocy dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
Celem akcji „Ogólnopolska Noc Profilaktyki” jest integrowanie obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego, oraz spotkanie ludzi pomocnych dla innych, potrafiących wspólnie działać, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami.
Organizatorzy zapraszali mieszkańców miasta, którzy chcieli uzyskać poradę z zakresu bezpieczeństwa i zapobiegania przemocy w rodzinie oraz możliwości pomocy dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków. W punkcie dyżurowali: policjanci Zespołu ds. Nieletnich KPP Mielec zajmujący się Prewencją Kryminalną, Kierownik Biura Spraw Społecznych Urzędu Miasta oraz psycholog, prawnik, pedagog, terapeuta i konsultanci ds uzależnień reprezentujący Stowarzyszenie Trzeźwościowe „NOWE ŻYCIE”.
O godzinie 16 została odczytana odezwa społeczności „Profilaktyka a Ty”, która odzwierciedla główne przesłanie „Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki”.
Pragniemy dodać, że jest to kolejna akcja tego typu w którą aktywnie włącza się Stowarzyszenie Trzeźwościowe „NOWE ŻYCIE” propagując czysty, trzeźwy styl życia, wolny od alkoholu, narkotyków i innych uzależnień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz