czwartek, 20 września 2012

Obóz w Ustrzykach Dolnych

Kolejny obóz terapeutyczny organizowany przez Stowarzyszenie Trzeźwościowe "Nowe Życie" odbył się po raz 7 w pensjonacie państwa Zabłockich w Ustrzykach Dolnych.
   Prowadzili go terapeuci Leszek Piasecki, Agnieszka Pawlak i Bogusław Kołacz, a tematem obozu w którym wzięło udział 30 osób (uzależnionych i współuzależnionych) było "Komunikacja interpersonalna i intrapersonalna".
  Oprócz filmu wykładu i ćwiczeń, które odbywają się tradycyjnie na tym obozie, nowością było pokonanie przez każdą z trzech grup "przeszkody-siatki"zaproponowane przez terapeutę B. Kołacza.
Korespondowało to z tematyką zajęć, bo aby tego dokonać potrzebna była komunikacja, wybór odpowiedniej strategii i wysiłku gimnastycznego - ćwiczenie to przypadło do gustu wszystkim uczestnikom.

    W sobotę w dniu turystycznym kier. obozu Henryk Pokrzywiński zaproponował przejście przez pasmo Otryku - dzikich Bieszczadów w czym udział wzięło 27 osób, którzy wyszli z Lutowisk i przez Chatę Socjologa zeszli do Polany po 7 godzinach marszu - dla niektórych osób było to spore wyzwanie. Nie przeszkodziło to w  wieczornym grillowaniu i tańcach.
    W niedzielę o 8:00 odbyła się msza św. w intencji grupy terapeutycznej i jubileuszu 15 lecia Stowarzyszenia "Nowe Życie" i po śniadaniu odbyło się podsumowanie obozu, z którego wszyscy uczestnicy byli zadowoleni. powrót do Mielca nastąpił w dobrych humorach a 1,5 godzinnym postojem w Solinie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz