wtorek, 19 lipca 2022

XVIII Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego "Nowe Życie"

 

XVIII TURNIEJ STRZELECKI

O PUCHAR PRZECHODNI

PREZESA STOWARZYSZENIA „NOWE ŻYCIE”


W sobotę 16.07.2022 na Strzelnicy LOK przy ul. Partyzantów w Mielcu odbył się XVIII Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia przybyłych uczestników i gości powitał Henryk Pokrzywiński życząc wszystkim celnych trafień i udanej zabawy. Imprezę zaszczycił gość honorowy – Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos, który pogratulował Stowarzyszeniu tej potrzebnej, cyklicznej imprezy na rzecz środowiska, promującej postawy patriotyczne jak również trzeźwy, zdrowy styl życia. Życzył jej uczestnikom udanej zabawy i jak najlepszych wyników. Pan Poseł ufundował kiełbaski dla uczestników oraz rozdał upominki w postaci miniaturowych flag Polski, sam wziął również udział w Turnieju Strzeleckim.W imprezie wzięło udział około 120 osób w tym ponad 30 dzieci. W głównym Turnieju Strzeleckim zwyciężyła drużyna „BURY” w składzie: Janusz Jadach, Krzysztof Petka i Michał Furgał, która zdobyła puchar przechodni i nagrodę za I miejsce, II miejsce dla drużyny HDK PCK przy „Kirchhoff Polska”, a III dla drużyny „KAMA” – oni również otrzymali pamiątkowe puchary. Puchary otrzymało sześć pierwszych drużyn, a kolejnych 6 dyplomy na 23 startujące drużyny. Statuetkę dla najlepszego strzelca otrzymał Krzysztof Petka wynikiem 66 pkt na 70 możliwych! Nagrodę dla najmłodszego uczestnika otrzymał Oskar Niedbała.Dzieci i młodzież brała udział w Turnieju Strzeleckim z wiatrówki do balonów i tarcz, w konkursie plastycznym prowadzonym rzez Zofię Radwańską oraz konkursach sprawnościowych prowadzonych przez Anię Jsińską i Joasię Podpłomyk. Medale w dziecięcym konkursie strzeleckim otrzymali w kolejności: Julia Petka, Hanna Sasor i Artur Kagan, a wszyscy uczestnicy dostali czekolady. Dzieci biorące udział w konkursach sprawnościowych otrzymały nagrody rzeczowe.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia i Fundacji „AUXILIUM” nagrody wręczali: Henryk Pokrzywiński, Anna Jasińska, Krzysztof Małek, Orlanna Tokarz i Janusz Zieliński oraz Zofia Radwańska. O ciepły posiłek dla uczestników zadbała jak co roku Teresa Górska – właścicielka restauracji „Dwa Mosty”. Dla uczestników przygotowano jak zawsze ciepłe i zimne napoje oraz ciastka i słodycze. Pogoda dopisała, dzięki temu uczestnicy mogli zapoznać się z pracą Strażaków, Policjantów i Ratowników Medycznych którzy przyjechali swoimi pojazdami, a dzieci mogły oglądać te pojazdy z bliska.


Imprezę sponsorowali: Gmina Miejska Mielec, Fundacja AUXILIUM prowadząca Poradnię Specjalistyczną ARKA oraz Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie”.

Specjalne podziękowanie dla Podkarpackiego Oddziału Ligi Obrony Kraju oraz Zarządu Klubu Strzeleckiego „VIS LOK Mielec”, który po raz kolejny obsługiwał mielecką strzelnicę podczas zawodów.

 

O kolejnych działaniach Stowarzyszenia będziemy informować na bieżąco. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz